VIRUS JDE PO PLICÍCH, NE PO MOZKU! UŽÍVEJTE HO! – JINÝ POHLED NENÍ NEPŘÍTEL
/Miroslav Macek dnes nabídl pro mnohé provokativní pohled na aktuální téma. S jeho svolením jej sdílím, najdete jej pod mým komentářem dole…/
Někdo v těch jeho slovech bude vidět Bůh ví jaký -ismus. Darwinismus třeba. Nebo malthusianismus.
Nebo kýhočertismus.
Škoda.
Bez klapek na očích a mysli by v těch slovech zahlédli oslavu života a vzývání jeho naplnění.
Naopak, vzývání odborné veřejnosti jako arbitra či dokonce vykonavatele rozhodnutí správných pro většinu já osobně považuji za mnohem nebezpečnější, než tu koronavirní pandemii.
Sociální inženýři i lékaři jsou podepsáni pod příliš mnoha genocidami.
Málo věřím v proklamovanou humanitu, mnohem víc v hrabalovskou humiditu, člověčinu, tak blízkou nietszchovskému dionýsství.
Člověčina, jak známe z pohádek, smrdí.
Potem, krví, špínou, smrtí.
Té člověčiny se bájné bytosti bály. Narušovala jejich nesmrtelnost.
A právě ta troufalost lidského života, limitovaného smrtí, nám dává neskutečnou moc.
Žitím naplno riskujeme život. Je to však žití, bytí v životě.
Není to čekání na smrt.
Čekající mohou být totiž potrestání krutým trestem. Že to, na co trpně čekají, bude mít zpoždění. Příliš mnoho se totiž vydává na udržení čekání a udržení čekáren.
Hroby se udržují méně. Ba dokonce se už nepohřbívá. Aby pohled na hrob nepřipomenul ten bezživotný pobyt v čekárně.
Co jiného však má motivovat k žití, než smrt?
No a když Dr. Macek zmiňuje naši medicínu, chápu to tak, že vidí rozdíl mezi sofistikovaným a nákladných udržováním fyziologického života (bytí v čekárně) a medicínou zaměřenou na udržení kvality života, než přijde smrt.
Kdy jindy, než v těchto časech, kdy se nám základní limita lidského žití, smrt, tak neodbytně připomíná, má být člověk otevřený různostem. Je čas hledat dobré otázky, ne hledat odpovědi…

—
Text Miroslava Macka:
„Poněkud netradiční pohled na současnou situaci:
Včerejší statistika
Počet obyvatel: 10,650.000
Počet testovaných na koronavirus: 17.370
Počet pozitivních: 1.165
Počet vystrašených (odhad): 9.500.000
Počet úmrtí na koronavirus: 1(95let)
Počet úmrtí celkem (statistický průměr na den): 308 (včetně dětí)
Dá se předpokládat, že počet nakažených a zemřelých ještě silně naroste. Z toho ovšem logicky vyplývá, že po skončení epidemie denní průměr zemřelých poklesne, neboť část zemřelých zemře prostě dřív, než by zemřela bez vlivu epidemie, nikoliv navíc. Z těchto zemřelých by přitom nemalá část vlivem jiných chorob spíše přežívala, než žila, udržována (někdy dlouhou dobu) při životě agresivní, nikoliv paliativní medicinou.
Pokud se nezaujatě podíváte kolem sebe a k tomu zavzpomínáte, jistě mi dáte za pravdu, že znáte spoustu lidí, kterým by časnější smrt ušetřila následnou dlouhou dobu trápení. Těch lidí, kterým jsem namísto žití – nežití přál co nejrychlejší smrt, jsem poznal za život desítky a desítky a vy jistě též, jen si to přiznejte!
Na přírodní eutanazii prostě většina z nás není zvyklá, neboť se s ní nikdy v životě nesetkala, a stejně, jako se domnívá, že poručíme větru, dešti, je přesvědčena, že poručíme přírodě a smrti i v tomto případě.“