OTEVŘETE! UVOLNĚTE! RODINY JSOU NA DNĚ!

Po dvou týdnech konzultování v rodinné poradně v tomto roce, po dvoutýdenním maratonu příběhů o bezmoci, beznaději a totálním PŘETÍŽENÍ, řvu už docela zděšen:
 
OTEVŘETE A UVOLNĚTE! DO PRDELE UŽ TEĎ JE POZDĚ!
 
Jsem rozhodně přesvědčený, že to extrémní přetížení pravděpodobně většiny českých rodin znásilněním a zmrzačením běžného života, zejména spojené s uzavřením škol, terminálním omezením aktivit nezbytných pro fyzické, duševní a sociální zdraví, chaotickým a nesmyslným zakazováním běžných a potřebných činností, jako je třeba i jen nákup teplých punčocháčů pro děti nebo jejich ostříhání u holiče, dehonestací až téměř kriminalizací většiny poskytovatelů služeb, nejen (avšak zejména) živnostníků pohostinských, ale též tím udušením živé i statické kultury (ta zavřená muzea a galerie nikdy nepochopím!), a bezprecedentně arogantním a přitom bezprecedentně neefektivním způsobem provedení toho všeho…
…jsem prostě zcela přesvědčen, že je tím pácháno násobně více škody a způsobováno mnohem větší ohrožení výrazně většího počtu životů, než jaké představuje reálné riziko nákazy Covidem19.
A přitom se i přes to znásilnění a totalitní omezení života majority vládě nijak nepodařilo zajistit alespoň dostatečné ochránění od počátku jasně identifikovatelné ohrožené minority (senioři a osoby s komplexními zdrav. problémy a sami zdravotníci a pracovníci v soc. službách).
 
TY DOPADY PŘETÍŽENÍ A ROZVRATU BĚŽNÉHO ŽIVOTA OBROVSKÉHO MNOŽSTVÍ RODIN BUDOU NEVYČÍSLITELNÉ, NEZMĚRNÉ, NEVRATNÉ A NEODPUSTITELNÉ!

2 thoughts on “OTEVŘETE! UVOLNĚTE! RODINY JSOU NA DNĚ!

 1. Dobrý den, naprosto s Vámi souhlasím! Letošní rok je pro nás zlomový. Máme doma prvňáčka (ošizen o plavání ve školce, o zápis do první třídy), maturanta, a Eliška má závěrečné zkoušky. Online výuka s prvňáčkem, který nepatří mezi průbojné, rukou ohebné, to bylo zlo. Sotva najeli na nějaký režim ve škole, byli doma. Naštěstí se do škol zase vrátili. Maturant zároveň řeší závěrečné zkoušky z autoškoly. Taky byli zavření. Nějak začínám nabývat dojmu, že po odmlce magistrát potřebuje nahnat další zkoušky. Takže zkoušky už po několikáté opakuje. S jeho přípravou na maturitní zkoušku je to úplně hotovo. Je přesvědčen, a pan Plaga se svým dotazníkem tomu přidal, že dostanou maturitu úředně. Je to asi o člověku, jak přistupuje k této zkoušce, ale celé tohle tóčo kolem covidu tomu přidává. Izolace od vrstevníků byla pro naše nejmenší děsná. Ti starší se venku stejně setkají.
  Tchýně, která má nákupy jako náplň svého času, cítí se užitečná, když shání věci pro ostatní, byla naprosto rozhozená, že ji zavřeli neděle. A neprekousne, že musí vozit každá osoba vozík.
  Já osobně s manželem máme režim velmi podobný, jako jsme měli. Podnikání jede, výuka nevyuka manželovi spíše vyhovuje (na VŠ 🙂 ). S těmi nejbližšími přáteli se stejně potkáváme. Ne v hojném počtu, ne často, ale ano.
  Mít všechny děti doma, jsem zralá na cvok house a dávno alkoholik.
  Ale na co jsem si musela osobně zvykat já je, že světlo na konci tunelu v tomto případě moc nevidím. Snad bude léto pozitivnější.

  1. Moc dík za Vaši reakci.
   Taky máme prvňáčka… A k tomu mám dceru na VŠ, která má snad ještě větší chaos, než ten prvňák.
   A tyhle trable školní jsou jen zlomkem toho všeho.
   Držte se a pozdravujte jak Elišku, tak manžela!

Chcete-li, nechte mi tu svůj komentář...

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..