FYZIOLOGIE JAKO NEPŘÍTEL LIDSKÝCH PRÁV!

Je čas začít pálit knihy na hranicích. Tmářské knihy.

Třeba skripta, učebnice a monografie lidské fyziologie, o gynekologických spisech nemluvě. (např. Silverthorn, Dee Unglaub, Human Physiology: An Integrated Approach (6th ed.),Glenview, nebo v Čechách dostupné Ganong, William F. Přehled lékařské fyziologie apod.)

Tato tmářská literatura totiž obsahuje štvavé, nenávist šířící věty, jako například:
„Menstruace je periodicky se opakující krvácení, které nastává u žen v rámci menstruačního cyklu.“
nebo dokonce
„The menstrual cycle is the hormonal process a woman’s body goes through each month to prepare for a possible pregnancy.“,
kterou ještě dnes můžete najít dokonce na stránkách oficiálního projektu U.S. Department of Health and Human Services‘ (HHS) (tedy ministerstva zdraví USA) a jeho Office on Women’s Health (OWH) https://www.womenshealth.gov/menstrual-cycle.

Já rozhodně nepopírám, že existují lidé, kteří mají problém s jednoznačným zařazením do toho prostého binárního modelu žena-muž.
Sám jsem pracoval a občas pracuji s klienty/-kami?, kteří se cítí jinak, než jak je fyziologicky nastavené jejich tělo. Možná ale potkávám jen nějaké divné výjimky z těch „divných“ lidí.
Všichni tito lidé, které jsem v rámci své psychologické praxe potkal, si přáli žít spokojeně a šťastně, přáli si nějak se se svým výjimečným způsobem existence srovnat. A všichni to tak vnímali. Sebe vnímali.
Že prostě jsou „výjimeční“.
Ostatně, nazývají se „queer“ (což původně znamenalo „divný“, „podivný“ ale též i „nesvůj“).

Takže žádní z mých klientů nepožadovali, aby se kvůli jejich výjimečnosti, která je početně minoritou minority, neb odborné odhady uvažují tak o 1 promile zastoupení v populaci (ČR), měnila majorita.
Sami cítili, že oni jsou ti, co jsou „jinak“, což neznamená špatně.
Ale že by bylo ještě divnější, aby se snažili přetlačovat v poměru 1:999 to, co je spíše „normální“, tedy tu přirozenou majoritu lidí, kteří s tím binárním začleněním žena-muž problém nemají (mají zase jiné problémy, protože každý jsme v něčem nějak deviantní).

Pokud je skutečně někdo přesvědčený, že odstraněním znamení Venuše, které se po staletí tradičně užívá pro označení nejen ženského pohlaví, ale „ženskosti“ jako principu (v podobném duchu jak je užíván čínský termín „jin“), se odstraní domnělá „diskriminace“, je dle mého soudu v lepším případě naivní idealista, v horším případě idealista nebezpečný. Nebo není psychicky zdráv a je bludně fixován.
Jestli výrobce vyrábí a prodává menstruační vložky skutečně za účelem hygienických opatření v rámci menstruačního cyklu a ne třeba za účelem odličování (odkaz na Carrie Stevena Kinga), jestli je menstruace součastí periodického hormonálně (estrogeny, zejména estradiol, tzn. „ženské“ hormony) řízeného fyziologického cyklu, zajišťujícího ŽENSKOU reprodukční funkci (vaječníky, vajíčka, děloha, to vše je součástí ženské fyziologie dle výše zmíněné odborné literatury), pak je označení kolečkem s křížkem dole zcela adekvátní.

A pokud to někoho rozhazuje natolik, že se sdružuje v aktivistických nátlakových skupinách a vydává nezměrnou energii na to přetlačování 1:999, pak jsem přesvědčen, že primárním problémem toho člověka není jeho genderová identita, se kterou nic moc nenadělá, ale spíše nějaká obyčejnější psychická porucha, se kterou by mu mohla pomoci dobrá terapie.

V případě psychických poruch však platí to, že je jen málo pravděpodobné, že postiženému pomůžeme tím, že ho v jeho bludech a fixacích budeme podporovat.

To, že nějaká ultraminoritní skupina lidí, kterým se včas nedostalo kvalitní terapie, v důsledku svých symptomů tlačí na majoritu, není až takový problém.

Problém nastává, když ta majorita (je v přesile 999:1) začne ustupovat.

999 žen je zvyklých na označení „ženských“ věcí „ženským“ symbolem a bude se muset přeučit kvůli předpokladu, že by s tím 1 bytost mohla mít problém.

Takže palte knihy! Fyziologické jako první!

(Pro rychlou orientaci v problému transgender/transsexuál doporučuji https://www.ceskatelevize.cz/porady/10637152373-doktorka/216522161070011-ziji-v-jinem-tele-jsem-transsexual/chat/6624-mudr-hana-fifkova/ )


(Reakce na informaci o tom, že výrobce vložek odstraňuje na nátlak aktivistů ze svých výrobků znak pro ženské pohlaví, viz: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/procter-and-gamble-always-vlozky-genderova-neutralita-pohlav)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *