Nezařazené

O TRANSGENDEROVÉM MRZAČENÍ

„Stále více transgenderistů lituje své přeměny“, píše se v médiích.
Skuteční odborníci před tímto fenomenem varují už desetiletí.
Skutečný transexuál, tedy muž/žena v těle opačného pohlaví, je poměrně vzácný jev.

Zato ale psychicky a traumaticky podmíněné poruchy sexuální či genderové identity, odmítání sexuální/genderové role, často na podkladě raných či rodinných zranění, to vše se vyskytuje relativně často.

Mnoho lidí se nenávidí ve svém těle.
Jen málokdo se má rád takový, jaký je.

Jenže tyhle závažné poruchy lze dnes z velké míry léčit, kompenzovat či stabilizovat pomocí psychoterapie a psychiatrické podpory.

Když si někdo myslí, že je Hitler, taky mu nezačnem hajlovat a místo uniformy s háknkrajcem mu nabídneme spíš sezení s psychoterapeutem.
Neodpustitelné je zejména to podporování psychické poruchy u dětí a mladých lidí, které v důsledku vede k jejich dalšímu zmrzačování.
Než dojde na hormony a skalpel, má proběhnout systematická odborná diagnostika a psychoterapie, klidně i v rozsahu let. Vždyť se jedná o celý další život dotyčného.
Spěch, tlak na čas, to jsou v tomto případě spíš projevy nezralosti, nestability a spíš naznačují tu psychogenní poruchu.

To, že někdo projevuje rozhodné přání být někým jiným, nemusí být projevem svobodné vůle, může to být projevem patologického bludu.
V případě dětí pak nejspíš patologického bludu rodičů a k psychiatrovi má putovat ten rodič. Bohužel, častěji se tak chová matka. Patologická matka.

Skuteční transexuálové nemají lehké životy, nepodstupují vysoce rizikovou a nejspíš i bolavou a traumatizující přeměnu, protože to tak „chtějí“, ale protože takoví skutečně jsou.
Co za kruté choutky vede některé rodiče a aktivisty, že takovému trápení chtějí vystavit děti, aniž by učinili všechny kroky pro zjištění, zda je to nezbytné.

Organizace, které masově podporují a provádějí hormonální a chirurgické „přeměny“ bez řádného psychologického podkladu a předcházející terapie (včetně rodinné) by měly být souzeny za zločiny proti lidskosti.


/reakce na článek „Z ženy mužem a zase zpátky. Stále více transgenderistů lituje své přeměny“
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/transgenderismus-operace-plastika-zena-muz-premena.A191129_155626_zahranicni_jhr?/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..