#metoo a obviňování celebrit je dobré krytí pro skutečné zlo

Mám obavu, že to #metoo a podobné hysterie na téma sexuálního obtěžování začínají mít nejen podobu jakési sociální epidemie, ale začínají mít podobu nenávistného honu vyhroceného do podoby až absurdních obětních rituálů.
Mohl by mi někdo vysvětlit, jak souvisí obvinění ze sexuálního obtěžování s uměleckým výkonem, který dokáže předvést mnohkrát oceněný Kevin Spacey?
Stane se film American Beauty filmem trezorovým?
Se svou letmou znalostí historie kinematografie a příbuzného showbusinessu jsem měl vždy dojem, že právě tzv. sexuální výstřelky byly od prvopočátků jedním z komerčně velmi úspěšných artiklů “světa celebrit”, že dekadentní a občas i deviantní sexualizace lidí z toho podivného pozlátkového světa byla dokonce jedním z jeho pilířů a že to každý věděl. Takže každý věděl, do čeho leze, když tam lezl. A komu kam lezl.
Protože kde moc a peníze překračují obvyklé meze, překračuje je s tím v ruku v ruce i sexuální chování. Od počátku dějin lidstva. Všude.
V Hollywoodu obzvlášť.
Mimochodem, i o tom je skvělý film s Kevinem Spacey L.A. Confidential.
Většinu hvězd stříbrného plátna a showbusinessu bychom mohli bez velkého pomýlení označit za větší či menší psychopaty, nebo mírněji za lidi s rozvinutými komplexními poruchami osobnosti, a sexuální jednání je jedním z hlavních markerů “normality”.
Ale vždyť to tak vždy všichni chtěli! Bohové byli vždy úchylní…
Spálíme filmy Charlieho Chaplina za jeho “příchylnost” k nedospělým děvčatům (https://filmkult.refresher.cz/7231-Charlie-Chaplin-Prukopnik-filmoveho-prumyslu-ktery-miloval-nezletila-devcata), o Woody Allenovi nemluvě?
A na závěr vážně:
Tyhle medializované, na celbrity namířené kampaně jsou totiž velmi nebezpečné. Ony sami se tváří, že bujují proti tak strašným věcem, jako jesexuální zneužívání apod. Ale nebojují. tyhle kampaně je totiž kryjí.
Největší zlo se odjakživa odehrává nejblíž.
Stále platí, že nejčastějším pachatelem znásilnění nebo zneužití je osoba blízká. Nikoliv bohatý pederast ověšený zlatem, co se baží chlapců na večírku v L. A. je to otčím i macecha, někdy i vlastní rodič, je to brácha, strejda, spolužák, děda, soused, učitelka… Jsou to tisíce a tisíce nenápadných predátorů, na které je potřeba si dát pozor. Ale nyní, kvůli reflektorům zaměřeným na pár celebrit, na ně nikdo nebude koukat…
…a oni nepřestanou!