Jak psychopati ovlivňují naše životy – upoutávka

Vědu bych rád viděl apolitickou ve smyslu zdržení se aktivního zasahování do politického čachrování a hlavně ve smyslu odolnosti vůči politickému zneužívání.
Věda apolitická však není ani hluchá, ani slepá, natož blbá. Neměla a nesmí tedy být němá!
Zvlášť, když citlivě vnímá vysoce nebezpečná rizika pro lidstvo. Tak, jak nesmí mlčet o rizicích nějaké zákeřné virové či bakteriální epidemie, tak, jak musí varovat před hurikány, povodněmi a zamětřesením, tak je třeba otevřeně, hlasitě a neústupně informovat o existenci vysoce nebezpečných vnitrodruhových predátorů, jakými jsou funkční a sociálně zdatní psychopati.
Na druhé straně, některé bakterie jsou pro rozvoj života i zdraví nezbytné a sopečné výbuchy i povodně bývaly zdrojem úrody. Ne každý psychopat musí nastoupit cestu vnitrodruhového predátora, bez některých bychom na mnoho lidských úspěchů nedosáhli.
Ale čeho je moc, toho je příliš. Zejména jejich současná akumulace v politickém a korporátním establishmentu nabuzuje dojem odtikávání před apokalypsou, čtyřem koním z Dürrerova dřevorytu se nově podbíjejí kopyta…

Jak nám psychopati ovlivňují život? Více na psychopatie.cz
Jak nám psychopati ovlivňují život? Více na psychopatie.cz

…kdo chce být lépe připraven na ten osudový střet, má jedinečnou možnost, 2. Česká konference o psychopatii, kterou pořádá Institut psychologie s.r.o. / PSYCHOPATIE.CZ se bude zabývat právě tím, jakými způsoby, cestami, manipulacemi nám psychopati ovlivňují naše životy, jak dochází k psychopatizaci široké veřejnosti.
Doporučuji zavčas se přihlásit, mám dojem, že volných míst už moc není. Není divu!
Jo a na závěr: Jasně, že bude prima, když bude konference hojně navštívená odbornou veřejností, ctěnými kolegyněmi a kolegy psychology, psychiatry, terapeuty atd. Ale mám dojem, že to nestačí. My z týhle branže už o tom docela víme…
Skvělé by bylo, kdyby tuhle konferenci navštívily i zdravé osobnosti právě z těch levelů společnosti, kde mají psychopati hnízda. Mohlo by to být ožitečné jak pro ně, tak pro nás všechny.
Třeba mí přátelé, pan senátor Lumír Kantor a paní poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková, ale je i řada dalších, kteří se ve své politické praxi s psychopaty utkávají, nebo, což je horší, jsou s nimi v koalici, a bylo by fajn, kdyby měli více šancí na přežití.