Hospodský mají bejt fízlové, tátové a telepati. Podle nekuřáckýho zákona.

( pozn. Text jsem napsal jsem v červnu 2015)
Návrh protikuřáckého zákona, který dnes vláda poslala dál, se ukazuje býti vskutku skvělým nástrojem na hubení škodné. Ne, nemylte se ani na chviličku. Tou škodnou nejsou kuřáci. Ale hospodští, barmani.
Živnostníci. Paraziti!
(pozn. Zákon je schválen…)

Jak jednoduché to teď bude!
Morálně neunesete, že má hospodský novou Oktávii?
Nu co, stačí si u něj v hospodě zapálit. Odpovědnost totiž dle zákona nese on. Cálne padesát papírů! Tak mu to s podobně smýšlející kamarády uděláte pětkrát, šestkrát. A kde byla oktávka, he? Za těch pár stovek, co někdo možná vyměří vám, ta česká sranda stojí, ne?

Já jako rodič jsem taky nadšený. Až udělá policie šťáru na bar s diskotékou, kde právě bude trsat moje dcera, která se stihla před dýzou nachlemtat s ostatními z petky pár metrů před barem, tak jsem z obliga.
Odpovědnost za přítomnost podnapilého, ne jak dosud za to, že mu byl podáván alkohol, ale jen za pouhou jeho přítomnost, nese hospodský! Paráda. Co bych se jako rodič měl snažit vychovávat. Hospodský za vše může!

Nudíte se v hospodě? Zákon přináší parádní hru: Vyčmuchej nikotin, hospodo! Vaše parta o pěti lidech započne kouřiti elektronické cigarety a hostinský čichem či telepaticky bude tipovat, kdo z Vás tam má nikotin.
A když to správně uhádne? No nic, přece! On vyplázne při kontrole zase těch padesát talířů a vy se budete chechtat, protože kdo Vám dokáže, když si e-cigára promícháte, kdo přestupek spáchal.

Zatím většina států, kde se zakázalo kouřit v pubu, hlásí výrazný úbytek hospod a barů. Živnostníci, pro naši vládu parazité, hynou jako komár biolitem.
Bojovník proti škodné však nesmí polevit a tak zatíží hospodské nesplnitelnou odpovědností. A protože o udavače u nás nouze není, tak se efekt jistě projeví. Však to znáte ze Švejka, hospodského Palivce taky popravili, protože ho práskl fízl…

Takže zakážeme kouřit v hospodách a… ubyde hospod.
Výborně, možná s hospodami ubyde opilců.
No, tak to máte smůlu. O úbytku hospod a barů máme důkazy, nikde ale zatím nejsou přesvědčivé důkazy o úbytku kuřáků, zejména mezi dětmi a dospívajícími, nikde nejsou důkazy o snížené konzumaci alkoholu.
Ba naopak. Lidi chlemtaj doma, na chatách, po garážích cosi jako pivo za 3,50 nebo cosi, co kamarád vypálil.
Bylo málo mrtvých v metanolové kauze?
Asi jo… ale slepých a zaslepených se vyrojilo dost.

Svoboda a osobní zodpovědnost! Otců za to, jak vychovávaj děti, hospodských za to, jakou chtějí mít hospodu a pro koho, každého sama za sebe.

(Roky nekouřím. Do zakouřených hospod, restaurací a barů zásadně nechodím. Vadí mi i to čmuchání esencí e-cigaret. Opíjení našich dětí považuji za varující. Ale spoléhat na to, že to vyřeší zákon spoléhající na vzájemné fízlování? Zákon a v Čechách? Su snad magor?)